Translate page in:
Back

Ruch B Corp w Polsce

Ruch B Corp rozwija się w Polsce od 2018 roku. To właśnie wtedy pierwsza polska firma została B Corpem. Od tego czasu coraz więcej osób i firm dołącza do Ruchu korzystając z B Impact Assessment (BIA) i podchodząc do certyfikacji.

Rozwój Ruchu

Grono Przyjaciół Ruchu B Corp dynamicznie rośnie, tworzące je osoby to Liderki i Liderzy zmiany systemowej i korzystania z biznesu jako narzędzia do wprowadzania zmian na lepsze. Działając lokalnie zmieniamy globalną gospodarkę z myślą o wszystkich ludziach i naszej planecie.

B Corpy w Polsce

Staramy się być motorem zmian w Polsce

Nasze działania mające na celu rozwój Ruchu B Corp i popularyzację jego wartości są wielotorowe: pracujemy z firmami, które chcą zostać B Corpami, ale także tymi, które zmierzają w podobnym kierunku. Współpracujemy z NGOsami, Akademią, a także Influencerami i nfluencerkami, staramy się budować rozpoznawalność marki w mediach.

 • Warsaw B Corp Summit

  Od 2020 roku organizujemy lokalną edycję B Corp Summit, wydarzenia poświęconego Ruchowi B Corp i gospodarce regeneratywnej, które za każdym razem przyciąga fenomenalnych gości oraz liczną widownię.

 • Marzec – Miesiąc B Corpów

  Każdy marzec jest dla nas szczególnie intensywny pod względem eventów i akcji promujących ruch B Corp. Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych!

 • Polish Diversity Chamber of Commerce

  Tworzymy Polską Izbę Handlową Różnorodności zrzeszającą firmy i organizacje, które łączy wspólna wizja, aby wspólnie tworzyć miejsca pracy, w których każdy człowiek czuje się u siebie.

 • Współpraca z Akademią

  Paweł Niziński aktywnie promuje Ruch B Corp w czasie wykładów na uniwersytetach w całej Polsce i współpracując z najwybitniejszymi przedstawicielkami i przedstawicielkami Akademii w dziedzinie sustainability.

 • Projekt wdrożeniowy

  … oprócz tego Maria Koczorowska rozpoczęła program doktoratu wdrożeniowego na Uniwersytecie Warszawskim także zajmując się tematem B Corpów.

Polski zespół

Dążymy do tworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego świata w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie doradcze. Wspieramy organizacje w byciu bardziej świadomymi swojego wpływu na środowisko i społeczeństwo oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na wyzwania zmieniającego się świata.

Paweł Niziński

CEO, Better (B Lab Local Partner)

Wojciech Bagiński

CEO Bagiński PRO, B Lab Local Partner

Skontaktuj się z nami  Back to all Our European Network